Sťahujete sa alebo potrebujete previesť tovar z bodu A do bodu B a obávate sa, či to „prežije“? Stav vozoviek niektorých slovenských ciest vám dáva dôvod na obavu. Výtlky striedajú výtlky a jemná elektronika, či vzácny porcelán po babičke je vo veľkom nebezpečenstve.

Existuje ale riešenie, ktoré vám rozbité sklo nevráti, ale aspoň finančne kompenzuje stratu – a pritom nemusíte platiť nič navyše.

Každý autodopravca na Slovensku by mal byť poistený špeciálnym pripoistením, ktoré sa volá Poistenie pre dopravcov ( CMR poistenie).

Výhodou tohto poistenie je fakt, že okrem ochrany v prípade nečakaných udalostí, je chránený autodopravca a zároveň aj zákazník.

Pri preprave tovaru je nočnou morou každého prepravcu, či doručí tovar včas a najmä bez poškodenia. Také isté obavy sa dajú očakávať aj u klienta, ktorý si prepravu objedná.

Úplne vylúčiť sa nedá ani krádež, či dopravná nehoda, čo sú nepríjemné udalosti ale môžu sa stať. Vtedy je dobré vedieť, že aj keď ste prišli o prepravovaný tovar ( či už krádežou alebo poškodením ), poistenie vás kryje.

Poistenie prepravy chráni prepravovaný tovar proti poškodeniu, zničeniu živelnou udalosťou alebo haváriou, ako aj lúpežou či krádežou.

Výhodou poistenia je aj fakt, že sa do toho môže zahrnúť aj nebezpečný, horľavý, či krehký tovar ( sklo, porcelán, elektronika ).

Ďalšou výhodou poistenia je fakt, že poistenie platí v rámci celej SR ale aj Európskej únie.

Náš tip

Všetky citlivé veci, ktoré môžu byť pri preprave poškodené, zabaľte samostatne do bublinkovej fólie alebo starej deky. Následne je vhodné dať takto citlivý náklad ešte do krabice, kvôli tomu, aby nedošlo k prevráteniu počas prepravy.

Nech už potrebujete prepravu na čokoľvek, na nás sa môžete spoľahnúť. Náš vozový park je mladý ( dodávky s ročníkom výroby 2022 ) a šoféri sú dlhoroční skúsení profesionáli, ktorí prepravia zásielku rýchlo ale s najvyššou opatrnosťou.

Obráťte sa na nás. Napíšte nám do kontaktného formulára nižšie, čo a kam by ste potrebovali previesť a zaručujeme vašu spokojnosť.


Pridať komentár