Termín sťahovania sa blíži a vy sa zamýšľate nad tým, kedy začať baliť a ako správne pripraviť všetky veci a nábytok na sťahovanie, aby do nového bývania prišlo všetko nepoškodené a v poriadku?

So sťahovaním máme bohaté skúsenosti, preto vám prinášame viacero rád, ktoré by vám s prípravou mohli pomôcť.

Vyčistite nábytok

Zdá sa vám to v čase sťahovania nepodstatné? Omyl. Nečistoty na nábytku môžu spôsobiť poškrabanie iných povrchov. Navyše určite nechcete prenášať prach do nového domova. V opačnom prípade by sa prach usadil v novom dome a ten si určite chcete vychutnať inak ako s vysávačom v ruke.

Ak je možné, demontujte ho

Nerobte to samozrejme v deň alebo predvečer sťahovania. Je totiž možné, že demontáž a označenie častí zaberie viac času, ako si myslíte.

Ktorý nábytok rozberať? Jednou vetou – všetko čo sa dá bezpečne rozobrať. Samozrejme, nemusíte dávať preč úchytky poličiek ale nábytok ako posteľ, stoly, obývačkový nábytok a zariadenie detskej izby sa väčšinou dá rozobrať pomerne jednoducho na diely, ktoré sú podstatne viac spratné.

Ak napr. kľučky, alebo úchytky môžu poškriabať iný nábytok, demontujte ich a osobitne zabaľte do malej kartónovej krabičky alebo sáčku a dobre označte.

Poďme baliť

Pokiaľ ide o ochranu vášho nábytku, bublinková fólia a plastové fólie sú fantastické nástroje, ktoré sa dajú ľahko získať. 

Manipulácia s bublinkovou fóliou je rýchla a jednoduchá a môžete ju využiť aj v budúcnosti, ak sa rozhodnete posielať napr. balíčky kuriérom. Na novom mieste môžete fóliu ponúknuť majiteľom obchodov, čím si získate v novej komunite malé plus a zároveň chránite životné prostredie tým, že fólia nájde ďalšie uplatnenie.

Citlivé a vzácne kúsky odporúčame obaliť 2-3 vrstvami fólie. Na ochranu vašich čalúnených kúskov nábytku by ste mali používať plastovú fóliu alebo špeciálne navrhnuté plastové poťahy na pohovky. V núdzi poslúžia aj staré deky.

Bublinková fólia je tiež ideálna na ochranu sklenených stolových dosiek a zrkadiel. 

Ako na drevený nábytok?

Veľké plochy problémom nie sú. Na tie stačí jedna vrstva fólie. Problémom ale môžu byť rohy. Keďže často ide o ťažšie kusy nábytku, tak poškodenie ani tak nehrozí pri preprave ale skôr pri manipulácii. Zvážte preto použitie hrubšej lepenky alebo starej deky, aby ste ochránili tieto miesta.

Sťahujete sa? Radi vám pomôžeme prepraviť nábytok do vášho nového domova a to v rámci celého Slovenska. Napíšte nám do formulára nižšie alebo priamo zavolajte a my vás presťahujeme rýchlo a bezpečne za skvelé ceny.


Pridať komentár